Enamik projekti „My Box of STEAM“ tegevusi on mõeldud klassiruumis läbiviimiseks. Sellist keskkonda on õpetajal, kes töötab klassiga üksi, sageli lihtsam kontrollida ja mugavam. Kuid kas see on ainus viis, kuidas meie vahendeid kasutada?
Õues toimuval tegevusel on palju eeliseid. Esiteks on õppijatel lihtsam osaleda mitteformaalses õppes, kuna nad ei ole oma tavapärases klassiruumis: õpetaja või juhendaja läheduses olles on mõnel neist „mugavam“ eksperimentides aktiivselt osaleda. Suures ruumis olemine lihtsustab korraldajatel ka osalejate jagamist alarühmadesse, mis võib teatud tegevuste puhul olla väga kasulik, ning võimaldab töötada ka suuremate rühmadega.
Loomulikult ei ole sellel ainult eeliseid: õues olemine tähendab, et rühm saab kergemini hajuda ning sõltuvalt rühma suurusest võib olla vaja paluda mõne kolleegi või assistendi abi tegevuse läbiviimisel. Samuti võib sõltuvalt aastaajast ilmastik häirida tegevust: ärge unustage, et jälgiksite päevade jooksul enne tegevust ilmataati ja kui kahtlete, on teil siseruumides plaan B 🙂
Prantsusmaa Tourcoingi Albert Camuse’i kooli ja õpetaja Laurent’iga korraldasime koos katsetuste raames päikesekellaga seotud tegevuse õues.
Me jagasime kogu klassi 2 rühma, et joonistada 2 suurt päikesekella kooli mänguväljakul kriidi abil. Päikesekella suuruse tõttu oli lihtne moodustada alarühmi, et kaasata kõik õpilased: samal ajal kui ühed juhtisid kriiti, märkisid teised tunde sümboliseerivaid jooni ja viimane rühm nimetas iga joone. Tänu kahele juhendajale ja õpetaja toetusele ei olnud meil raskusi nii suure hulga õpilaste haldamisega ja kõik said tegevusse panustada!
Selle tegevusega saame rõhutada, et õues tegutsemine on hea õppijate huvidele: see mõjub soodsalt nende kaasamisele ja õppimisele väljaspool klassiruumi!